تهران؛ ضلع جنوب شرقی میدان ولیعصر، مجتمع تجارت ایرانیان، طبقه ۵، واحد ۴
۰۹۱۰ ۲۱۴ ۸۴ ۴۲   —   ۰۲۱ ۸۸ ۹۰۹ ۶۰۶

آموزش نصب سیستم های اعلان حریق

دوره آموزش نصب اعلام حریق یکی از دوره های نصب و راه اندازی سیستم های حفاظتی، امنیتی و رفاهی است. امروزه استفاده از سیستم اعلام حریق در اماکن مسکونی و صنعتی از الزامات برای به حداقل رساندن خسارت های ناشی از حریق است. آموزش نصب اعلام حریق شامل تست و عیب یابی، باطری پشتیبان، سیم کشی، زون بندی، تنظیم پنل تلفن کننده شهری مطابق با استانداردهای آتش نشانی در کارگاه های مجهز آموزشگاه کامتک به صورت عملی زیر نظر اساتید می باشد.

آموزش نصب اعلام حریق

با بزرگ تر شدن ساختمانها و اماکن و بوجود آمدن برج های بزرگ در ایران سیستم های هشدار دهنده حریق و آتش سوزی کمک بزرگی در کنترل این فاجعه دارد. در کامتک شما با نصب و تجهیزات انواع سیستم های اعلام حریق آشنا میشوید و میتوانید به طرز صحیح آنها را نصب کنید.

سرفصلهای آموزش نصب سیستم های اعلام حریق

 • آشنایی با انواع تجهیرات اعلام حریق  مانند: دتکتورها، آژیرها، فلاشرها، شستی ها، کنترل پنل ها و تجهیزات جانبی
 • آشنایی با انواع سیستم های اعلام حریق نظیر آدرس پذیر، کانونشنال، وایرلس، و پنل های اطفاء شامل ساختار و نحوه عملکرد آنها
 • آشنایی با زون بندی و تقسیم مناطق خطر (Hazardous Area Classification)
 • نکاتی درباره IP  EX  T SIL
 • آشنایی با استاندارد های سیستم های اعلام حریق NFPA  و BS و EN
 • آشنایی با نحوه طراحی سیستم های اعلام حریق مطابق استاندارد NFPA و BS و EN و نکات استانداردی مرتبط جهت طراحی
 • آشنایی با نکات کاربردی در نصب و راه اندازی انواع سیستم های اعلام حریق
 • آشنایی با نحوه تست و بازرسی و تحویل پروژه
 • آشنایی با سیستم های مانیتورینگ
 • مقدمه ای بر شبکه کردن سیستم های اعلام حریق
 • سرویس و نگهداری سیستمهای اعلام  حریق

این دوره با هدف توانمند ساختن دانش پژوهان با اصول و شیوه‌های مدیریت سیستم های اعلام حریق شامل طراحی، نصب و اجرا، تست و بازرسی، راه اندازی، بهره برداری و تعمیر و نگهداری طرح ریزی شده است. و در پایان دوره از شرکت کنندگان انتظار می رود توانمندی مدیریت کلیه سطوح پروژه های سیستم های اعلام حریق را کسب نمایند.

در انتهای دوره از کارآموزان انتظار می رود توانمندی های زیر را کسب نمایند:

جانمایی کلیه تجهیزات اعلام حریق مطابق استاندارد
مدیریت بر نصب و راه اندازی انواع سیستم های اعلام حریق
مدیریت تعمیر و نگهداری و بهره برداری صحیح انواع سیستم های اعلام حریق
توانایی انتخاب تجهیز و برند مناسب جهت هر پروژه و مقایسه برندها
نظارت بر عملکرد پیمانکاران در طراحی، نصب و راه اندازی سیستم
اهمیت و ضرورت این دوره در توانمندسازی کارفرمایان و پیمانکاران در تعریف سیستم مناسب جهت هر پروژه با توجه به نوع کاربری آن، مدیریت و رفع مشکلات و پیچیدگی های سیستم و ارائه راهکارهای مناسب در جهت پیشبرد پروژه ها مطابق استاندارد از ویژگی های برجسته این دوره می باشد.

آموزش نصب اعلام حریق

همانطور که گفته شد کارآموزان در کلاس نصب اعلام حریق لازم است که اطلاعاتی درباره این دستگاه و استانداردهای نصب و راه اندازی مطلع شوند. در اصل اطلاعاتی در مورد برق ساختمان و برق صنعتی، شناخت اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق، آموزش نحوه زون بندی در سیستم اعلام حریق، آموزش حالت های برنامه ریزی پنل مرکزی و تست پنل، آموزش نصب اصولی و ایمن پنل مرکزی، استاندارد محل نصب پنل مرکزی، نحوه نقشه خوانی و سیم کشی پنل مرکزی، روش قرار دادن برق پشتیبان توسط باطری برای پنل مرکزی، آموزش نصب آژیر بر روی پنل مرکزی، شناخت دتکتور دودی و حرارتی،شناخت شستی اعلام حریق، شناخت استانداردهای آتش نشانی، آموزش نصب تلفن کننده خط شهری بر روی پنل، آموزش نصب تلفن کننده سیم کارتی بر روی پنل اعلام حریق و روش بستن انتهای خط با استفاده از مقاومت که از مسائل اصلی در نصب اعلام حریق میباشد.

ثبت نام

فرم پیش ثبت نام و سوالات

نام
تلفن جهت تماس
نام دوره درخواستی
سوالات و توضیحات
 
 
جدول کلاسهای آموزش تعمیرات و نصب