تهران؛ ضلع جنوب شرقی میدان ولیعصر، مجتمع تجارت ایرانیان، طبقه ۵، واحد ۴
۰۹۱۰ ۲۱۴ ۸۴ ۴۲   —   ۰۲۱ ۸۸ ۹۰۹ ۶۰۶

آموزش تعمیرات مایکروفر

دوره آموزش تعمیرات مایکروفر که زیر مجموعه رشته لوازم خانگی است هر هفته برگزار میشود. آموزش تعمیر مایکروفر شامل تعمیرات مایکروفر بوتان، سینجر، ناسیونال، پاناسونیک، مجیک، کنوود، بوش، دوو، سامسونگ است. دوره تعمیر مایکروفر از قطعات مکانیکی گرفته تا تعمیر برد مایکروفر را شامل میشود.

آموزش تعمیرات مایکروفر

آموزش تعمیرات توستر، آون، ماکروفر، سرخ کن و سولاردام

مایکروویو یا تندپز و یا به شکل واژه همگانی‌ شده ماکروفر یکی از مهمترین اختراع‌های بزرگ قرن بیستم است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا این وسیله را دارند و هر روز از آن استفاده می‌کنند. امروزه با توجه به مدرنیزه شدن ، لوازم خانگی هم از این قاعده مستثنی نبوده بطوریکه ماکروفرها ، ماکروویوها، اون، توستر و سرخ کن برقی نمونه بارز این مدرنیته شدن زندگی بشر و باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شده است. واردکنندگان و فروشندگان جهت تضمین کیفیت کالا در صدد تعمیرات و خدمات پس از فروش این لوازم هستند. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشانگر آنست که استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست رابطور چشمگیری کاهش می‌دهد فرآیندها را تسریع نموده و در کاهش هزینه‌های انرژی نیز مؤثر است.

آموزشگاه تعمیر لوازم خانگی کامتک دارای کارگاه مجزا میباشد که چندین مدل دستگاه مایکروفر برای تمرین مهیا کرده است.

 سرفصل دوره آموزش تعمیرات ماکروفر 

 • شناخت مدل های مختلف مایکروفرهای قدیمی و تکنولوژی های جدید

  آموزش تعمیر مایکروفر

 • نحوه عملکرد و اجزای داخلی مایکروفر ها

 • آموزش تعمیر تخصصی اشعه لیزرسولاردام ماکروویو

 • آموزش تعمیر تخصصی ونصب چراغ داخل هالوژن سولاردام ماکروویو

 • آموزش تعمیر تخصصی کانوکشن سولاردام ماکروویو

 • آموزش تعمیر برد پنل سولاردام ماکروویو (ماکروفر)

 • آموزش تعمیر نصب المنت داخلی سولاردام ماکروویو

 • آموزش تعمیر مگنترون وقطعات های ولتاژ ماکروویوسولاردام

 • طریقه تعویض وتعمیر فن داخلی ماکروویو ، ماکروفر ، سولاردام

توضیحات دوره آموزش ماکروفر

کلاس آموزش تعمیر مایکروفر هر هفته در کامتک برگزار میشود.

همراه دوره تعمیر مایکروفر میتوانید کلاسهای تعمیر لوازم خانگی را بگذرانید.

جزوه آموزش تعمیر مایکروفر نیز در طول دوره ارائه میگردد.

با توجه به اینکه در دوره آموزش تعمیر مایکروفر بیشتر روی مدارات و بردهای الکترونیکی این دستگاه کار انجام میشود در اینجا توضیحاتی آورده ایم که لازم است قبل از کلاس و یا حین تشکیل کلاس تعمیر مایکروفر درباره آن اطلاعاتی داشته باشید.

آموزش تعمیرات مایکروفر

کارآموزان علاقمند در آموزش تعمیرات مایکروفر بیشتر به توضیح مدارات آن میپردازند و لازم است که اطلاعات اولیه درباره مایکروفر بدانند. برخی از این اطلاعات را در زیر آورده ایم که قبل از شروع کلاس با قطعات مکانیکی و کارایی مایکروفر آشنا شوید.

اجاق مایکروویو چگونه کار میکند؟

اشعه های نامرئی مایکروویو می توانند از هوا عبور نموده و پس از رسیدن به غذا، در طی چند دقیقه آن را گرم نمایند. یک اجاق مایکروویو می تواند با سرعتی معادل ۶ برابر سرعت اجاق های عادی غذا را بپزند.

حرارت دهی یکی از مهم ترین روش های متداول در فرآیند مواد غذایی است. از  انرژی مایکروویو بر خلاف پرتوهای یونیزه، برای حرارت دادن مواد غذایی استفاده می شود. در روش پخت متداول، حرارت از منبع حرارتی خارجی به ماده غذایی وارد می شود، ولی در پخت با مایکروفر حرارت در داخل خود ماده غذایی تولید می شود. امواج تولید شده توسط مگنترون یک میدان متناوب مغناطیسی ایجاد می کند و مولکول های غذا مخصوصاً مولکول های قطبی مثل آب، پروتئین ها و چربی ها خودشان را با تغییرات سریع میدان متناوب الکتریکی همسو می کنند.
آنها حول یک محور نوسان می کنند که حدود ۲۴۵ میلیون بار در ثانیه است. این نوسانات باعث ایجاد اصطکاک قابل توجهی بین مولکول ها شده و نتیجه آن، تولید انرژی است. در نتیجه این کار، درون غذا گرم می شود، در حالی که ظرف غذا خنک است.
سهولت استفاده و زمان کم پخت، باعث استفاده زیاد این وسیله در خانه ها و رستوران ها شده است.
 
توضیحاتی بیشتر درباره چگونگی کار مایکروویو:

مایکروویودرست مانند امواج نور وامواج رادیویی،نوعی انرژی الکترومغناطیسی است.این امواج در واقع امواجی با طول موج بسیار کوتاه از انرژی الکترومغناطیس هستند که با سرعت نور حرکت می کنند.از این امواج برای ارسال برنامه ‍های رادیو، تلویزیون، اطلاعات رایانه ای و سیگنال های تلفن استفاده می شود.اما این کلمه در ذهن ما به مفهوم دستگاه طبخ غذا جا افتاده است.
پرتو های مایکروویو فعل وانفعالاتی روی ملکولهای غذا انجام می دهندو با هر سیکل گردشی ،موج پولا ریته بار ملکولها را از مثبت به منفی تغییر می دهند. در اجاق ماکروویو این تغییرات پلاریته در هر ثانیه میلیون ها بار رخ می دهند. برخی از ملکول های غذا،به ویژه ملکول های آب،دارای دو انتهای مثبت ومنفی هستند درست به همان صورتی که یک قطعه آهن ربادارای دوقطب شمال وجنوب است. پرتو های مایکروویو ملکول های غذای در حال پخت را بمباران و آنها را به ملکول های قطبی ای تبدیل میکنند که در هر ثانیه با همان فرکانس میلیون ها بار تغییر قطب می دهند.
امواج مایکرو یا مایکروویوها، امواج رادیویی با طول بسایر کم می باشند که مقادیر زیادی انرژی با خود حمل می کنند. این امواج انرژی خود را به مولکول های آب موجود در درون مواد غذایی منتقل می نماید و از این طریق غذا را می پزند.
چون امواج مایکروویو تمامی مولکول های آب را یک دفعه به لرزش درمی آورند، برخلاف اجاق های عادی که حرارت را از بیرون کم کم به درون مواد غذایی منتقل می کنند، این امواج غذا را با سرعت بسیار بالاتری می توانند بپزند. امواج مایکروویو در حقیقت نوعی اشعه الکترومغناطیسی می باشند. مانند اشعه X-Ray
امواج مایکروویو مانند سایر امواج الکترومغناطیسی در فضا با سرعت نور ( 300,000km/h) حرکت می نمایند.
نهایتا جنبش مولوکولی و اصطحکاک بین ان ها باعث ایجاد گرما و پخته شدن مواد غذایی می شود.

لوازم مکانیکی در کارایی مایکروفر

کاور مخصوص پخت غذا در مایکروویو برای برشته نمودن سطح آن
بدنه و عایق های فلزی برای جلوگیری از بیرون آمدن اشعه مایکروویو
سینی گردان
آنتن فرستنده امواج مایکروویو به داخل اجاق
مگنترون تولید کننده امواج مایکروویو
فن
ترانسفورماتور برای تبدیل نمودن ولتاژ ورودی

تعمیر قطعات مایکروفر

ترانسفورماتور برای تقویت ولتاژ ورودی
مگنترون تولید کننده امواج مایکروویو
آنتن انتقال دهنده امواج مایکروویو
بازوی چرخان برای پخش نمودن امواج مایکروویو به درون اجاق
برخورد امواج مایکروویو به دیواره های اجاق و بازتابیدن آن بر روی غذا
امواج مایکروویو به درون غذا نفوذ می کنند و مولکول های آب موجود در غذا را به حرکت در می آورند.
حرکت مولکول های آب باعث تولید حرارت و گرم شدن غذا از درون می شود.
سینی گرداننده غذا برای اطمینان از رسیدن اشعه به صورت یکسان به غذا

توصیه میشود در طول دوره مایکروفر اگر دستگاه خرابر برای تمرین دارید میتوانید بهمراه خود بیاورید. آموزش تعمیر آون، آموزش تعمیر سولار دارم و آموزش تعمیر توستر نیز بهمراه مایکروویو توضیح تئوری داده میشود.

ثبت نام

فرم پیش ثبت نام و سوالات

نام
تلفن جهت تماس
نام دوره درخواستی
سوالات و توضیحات
 
 
جدول کلاسهای آموزش تعمیرات و نصب